|
Den Haag – Ondanks dat Eric Spies de Rotterdamse woningcoöperatie naar de rand van de afgrond heeft gebracht, heeft hij 3,5 miljoen aan pensioengelden opgestreken bij zijn vertrek. Zijn salaris was al bijna een half miljoen per jaar. Het onbegrip hiervoor blijkt uit de vele protesten vanuit de bevolking, maar ook de 2e kamer wil dat Spies zijn miljoenen weer teruggestort. Hoe komt het dat deze man zich van de protesten niets aantrekt? Ook Minister Verhagen van Economische Zaken vindt de vertrekpremie voor oud-voorzitter Kalbfleisch van de Nederlandse Mededingingsautoriteit te hoog.
Kilian W. Wawoe (1972) studeerde Organisatiepsychologie aan de Universiteit van Utrecht waarna hij aan de slag ging als personeelsmanager in de banksector. Tot zijn vertrek bij de bank in 2010 bekleedde hij verschillende Human Resources functies in o.a. Nederland, België, Monaco en India. Daarnaast werkte hij aan een onderzoek bij de Vrije Universiteit over beloning in de financiële sector, waarop hij op 21 juni 2010 is gepromoveerd.
Bij DailyChannelTV maakt hij onder andere duidelijk waarom het “Blaricum Effect” er voor zorgt dat bankdirecteuren en bestuurders een miljoen euro bonus niet eens zo heel erg veel vinden. Volgens Wawoe waarschuwen wetenschappers al jaren tegen de huidige bonuscultuur.
|